120W 20V 6A 4.5x3.0 AC Charger ADP-120CD B Compatible with ASUS ZenBook A17-120P2A UX534FT Q537 UX534FT Q546FD Q546F Q547FD Q537FD Q547F AC Adapter Power Supply Cord
★★★★★ 4.8 101 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by kenyadiasporaalliance.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Specification: Item Name: ASUS 20V 6A 120W-4.5x3.0mm Input: 100-240V 50-60Hz 2.5A Adapter Output Voltage:20V Adapter Output Current:6A Adapter Power: 120W Weight( Adapter only ) :390g Adapter Plug Size:4.5 x 3.0mm Adapter tip note: 1 pin in center Condition:Original / Genuine :2 Years Note: The external diameter of the interface is 4.5mm, Please measure the size of your original adapter connector before purchasing this adapter. New Grade 95 Percent ( Brand New 100 Percent ) Package included: 1 x AC Adapter/Charger 1 x US / Plug Power Cord( Free ) Compatible Adapter Model: For ASUS: A17-120P2A ADP-120CD B Fit Machine Model:(Only list part of all the Fit Model) For ASUS: For ASUS UX534FT For ASUS Q537 Q546FD Q546F Q547FD Q537FD Q547F
  • AC input voltage : 100 ~ 240V 50 ~ 60 Hz , Adapter Output Voltage: 20V, Adapter Output Current: 6A, Power: 120W, Adapter Plug Size:4.5 x 3.0mm
  • Compatible Adapter Model:For ASUS: A17-120P2A ADP-120CD B
  • Package: 1 AC Adapter + 1 Free Power Cord
  • Brand : CRUMFERT
UPC 767587544890
Brand CRUMFERT
Color black
Wattage 120 watts
Amperage 6 Amps
Portable No
Power Plug Type A - 2 pin (North American)
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 0.51 Kilograms
Manufacturer Dongguan Speed Ronda Electronic Technology Co Ltd
Model Number AD065G2Uz
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media 1 x AC Adapter/Charger, 1 x US / Plug Power Cord
Input Voltage 240 Volts
Mounting Type Wall Mount
Connector Type barrel connector
Current Rating 6 Amps
Output Current 6 Amps
Output Voltage 20 Volts
Frequency Range 60 hertz
Number of Items 1
Specification Met UL
Compatible Devices Laptops
Enclosure Material Plastic
Additional Features Short Circuit Protection
Customer Package Type FFP
Number of Power Levels 1
Connectivity Technology interface
Main Power Connector Type 2 Pin
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
101 ratings | 41 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (88)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (10)