S1200A000 Quiet Bathroom Vent Fan Motor Replacement Compatible with Br-oan Nu-Tone 686, M686, 687, 870 Electric Motor - 50CFM 3000RPM 120V Bathroom Exhaust Fan Motor by Fetechmate
★★★★★ 4.7 55 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by kenyadiasporaalliance.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 【S1200A000 Universal Bathroom Vent Fan Motor】--- 120V, 60Hz, 0.6A, 50CFM, 3000 Rpm, CW. Package include: 1 x S1200A000 bathroom ceiling exhaust fan motor replacement with a plug, 1 x fan 5 blade (6.625 CW with 12" pitch). Wire length=7.3 inches with 2 claw plugs. Center mounting bolt 1.75 inche with splines. Successfully solve the bathroom exhaust fan does not work, bathroom vent replacement fan motor noise, electric motor fan blade rust, bathroom does not ventilate, bathroom odor problems